Polecane
Kategoria: Uczelnia
Corning Academy wraca na Politechnikę Łódzką

21 listopada podczas Corning Day przedstawiciele amerykańskiej firmy Corning spotkają się z przyszłymi inżynierami na Wydziale Mechanicznym Politechniki Łódzkiej. Studenci będą mogli porozmawiać z pracownikami firmy na temat oferty stażowej i możliwości pracy w przedsiębiorstwie. Corning Day to również świetna okazja, aby dowiedzieć się więcej odnośnie zbliżających się warsztatów w ramach Corning Academy.

Corning Day
Wszystkich zainteresowanych możliwościami rozwoju w Corning firma zaprasza na stoisko informacyjne 21 listopada (wtorek) od godz. 9:30 do godz. 14:30. Pracownicy będą czekać na studentów na parterze w budynku a22.

Warsztaty na temat metodologii DMAIC

Równolegle do wydarzenia wystartują zapisy na warsztaty z cyklu Corning Academy, które odbędą się 28 listopada w godz. 10:00 do 13:00, w Sali Rady Wydziału w budynku A18 na pierwszym piętrze. Tematem pierwszego spotkania będzie zarządzanie projektami – poprowadzi je kierownik działu inżynieryjnego, Katarzyna Adamowicz wraz ze swoim zespołem. W ramach warsztatów studenci poznają praktyczne wykorzystanie metodologii DMAIC na konkretnych przykładach biznesowych. Nowe umiejętności będą mieli okazję sprawdzić podczas zadań w grupach. Oprócz zdobycia wiedzy merytorycznej warto wziąć udział w Corning Academy, ponieważ firma prowadzi rekrutację na programy stażowe, a celem warsztatów jest znalezienie najlepszych talentów. „Współpraca z Politechniką Łódzką jest dla nas kluczowa, ponieważ to właśnie z tej uczelni rekrutujemy młodych inżynierów do pracy w Corning. Chcemy pokazać młodym ludziom, że po ukończeniu studiów wcale nie muszą wyjeżdżać z Łodzi, ponieważ tutaj również czekają na nich atrakcyjne oferty pracy przy innowacyjnych projektach” – mówi Marek Gagis, dyrektor zakładu Corning. Zapisy na warsztaty prowadzone są drogą elektroniczną: https://corning-zarzadzanie-prrojektami.questionpro.com

Staż w dziale Badań i Rozwoju Corning

Wśród aktualnych ofert dla studentów, Corning poszukuje stażystów do działu R&D, który w tym roku świętuje swój jubileusz. „W ubiegłym roku globalną siecią IP przesłano 1.2 ZB (zettabajtów) danych, a liczba urządzeń podłączonych do sieci w 2021 roku przekroczy 27 miliardów, czyli więcej niż trzykrotność ziemskiej populacji. Przesyłanie tak dużej ilości informacji jest możliwe dzięki światłowodom, których metodę produkcji opracował Corning. Włókno szklane o średnicy zbliżonej do ludzkiego włosa pozwala przesłać tyle samo informacji, co 400 tysięcy skrętek miedzianych i właśnie technologiami światłowodowymi zajmują się inżynierowie pracujący w dziale Badań i Rozwoju w oddziale w Strykowie. Podczas 10 lat naszej działalności uzyskaliśmy ponad 40 międzynarodowych patentów, a kolejne 50 aplikacji oczekuje w Urzędzie Patentowym” – mówi dr inż. Grzegorz Tosik, menedżer w Dziale Badań i Rozwoju.


O firmie:
Corning jest liderem kompleksowych rozwiązań optycznych dla przemysłu telekomunikacyjnego. Od wielu lat współpracuje z Politechniką Łódzką, angażując się w kształcenie przyszłych inżynierów. Firma prowadzi działania w obrębie różnorodności, promując kobiety na inżynierskich stanowiskach poprzez akcję „Dziewczyny na Politechniki”. W tym roku Amerykańskie przedsiębiorstwo po raz pierwszy zostało sponsorem charytatywnej, biznesowej sztafety – Łódź Business Run.

dodany przez: prmjcc (2.50)Ocena artykułu: 2.50 
Liczba ocen: 1
Odsłon: 1251
więcej w kategorii: Uczelnia  |  Ogłoszenia Bydgoszcz

Tagi opisujace artykuł:


Komentarze (0)
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy.


Zaloguj się aby dodać komentarz. Zarejestruj się jeżeli nie posiadasz jeszcze konta.
Kategorie
   

Znajdź Artykuły:

  (wpisz dowolne słowa kluczowe)


Ostatnia Aktywność
Pokaż profil
art (2.50) skomentował(a) swój artykuł: Największa polska uczelnia od teraz w Irlandii!
ostatnio     Skomentuj


Artykuły: Ostatnio Dodane

Najpopularniejsze Tagi