Polecane
Kategoria: Uczelnia
The Corning Academy 2016

Na Politechnice Łódzkiej zakończyła się kolejna edycja „The Corning Academy”.

Cykl warsztatów poprowadzili eksperci firmy Corning Optical Communications, jednego z najważniejszych partnerów Politechniki Łódzkiej. W programie uczestniczyli zainteresowani daną tematyką studenci ostatnich lat studiów, którzy po zakończeniu zajęć otrzymali certyfikaty.

- Bardzo ciekawa inicjatywa. Studenci mogą dowiedzieć się jak działa duża firma. Poznać dużo praktycznych aspektów, a nie teoretycznych jak na studiach. Najciekawszym wydarzeniem według mnie był warsztat na terenie zakładu - podsumował Krzysztof Piechocki, doktorant na Wydziale Chemicznym Politechniki Łódzkiej.

Uczestnicy mogli rozwijać kompetencje ważne na rynku pracy i przekonać się, że podnoszenie kwalifikacji daje szansę na sukces zawodowy. Dowiedzieli się jak wygląda praca w nowoczesnej firmie oraz czym zajmują się specjaliści z działów inżynieryjnych, badań i rozwoju, logistyki, jakości, BHP oraz Lean Manufacturing.

- Studenci mają zawsze pewne braki dotyczące tego, po pierwsze - co jest ważne dla przemysłu. Po drugie - jaki jest język rozmowy z przemysłem. Te luki mogą uzupełnić podczas tych warsztatów, przy okazji zdobywają także wiedzę, której na uczelni z przyczyn oczywistych dostać nie mogą - ocenił prof. dr hab. Zbigniew Lisik, kierownik Katedry Przyrządów Półprzewodnikowych i Optoelektronicznych Politechniki Łódzkiej.

Warsztaty odbyły się na czterech Wydziałach: Chemicznym, Mechanicznym, Organizacji i Zarządzania oraz Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki.

- Chciałbym serdecznie podziękować Politechnice za umożliwienie nam już kolejnej edycji „The Corning Academy”, która cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem studentów niż poprzednio. Mieliśmy 143 uczestników. Liczymy na to, że będziemy mogli współpracować w kolejnych latach. Warsztaty są dla studentów atrakcyjne, bo przekazują wiedzę praktyczną. Nasi pracownicy prowadzący zajęcia to nie są wykładowcy, a praktycy. Studenci poznają coś innego niż na co dzień na Politechnice - powiedział dyrektor zakładu Corning Mariusz Bielawski.

Studenci otrzymali informacje na temat możliwości pisania prac dyplomowych we współpracy z przedsiębiorstwem oraz prowadzonych przez firmę Corning programów stażowych nagrodzonych Znakiem Jakości Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami.

Zajęcia stanowią element rozwijającej się od kilku lat współpracy Politechniki ze światowym liderem kompleksowych rozwiązań optycznych, zainicjowanej w 2011 roku podpisaniem listu intencyjnego o współpracy przez Rektora Politechniki prof. dr hab. Stanisława Bieleckiego i reprezentującego Corning Dariusza Lipińskiego. Program Akademii opracowany został przez ekspertów firmy.

dodany przez: nuroip (2.50)Ocena artykułu: 2.50 
Liczba ocen: 1
Odsłon: 1241
więcej w kategorii: Uczelnia  |  Ogłoszenia Szczecin

Tagi opisujace artykuł:


Komentarze (0)
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy.


Zaloguj się aby dodać komentarz. Zarejestruj się jeżeli nie posiadasz jeszcze konta.
Kategorie
   

Znajdź Artykuły:

  (wpisz dowolne słowa kluczowe)


Ostatnia Aktywność
Pokaż profil
art (2.50) skomentował(a) swój artykuł: Największa polska uczelnia od teraz w Irlandii!
ostatnio     Skomentuj


Artykuły: Ostatnio Dodane

Najpopularniejsze Tagi