Polecane
Kategoria: Uczelnia
Największa polska uczelnia od teraz w Irlandii!

Od października ZARZĄDZANIE i PEDAGOGIKĘ studiować będzie można w Irlandii na największej polskiej uczelni niepublicznej. Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania uruchamia studia licencjackie i planuje magisterskie - z wykorzystaniem e-learningu.

Legalne studia po polsku w Irlandii
Osoby, które decydują się na naukę w Dublinie wybierają pomiędzy kierunkami: Pedagogika lub Zarządzanie. Pedagogika obejmuje dwie planowane specjalności: opiekuńczo-wychowawczą lub doradztwo zawodowe. Natomiast w Zarządzaniu istnieje wachlarz możliwości: marketing, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie nowoczesnym przedsiębiorstwem, Public Relations i promocja, zarządzanie w logistyce, e-biznes i marketing w Internecie, zarządzanie finansami, rachunkowość i analiza finansowa, zarządzaniem wiedzą i informacją w organizacji.

Po zrealizowaniu programu studiów student przygotowuje pracę dyplomową i przystępuje do egzaminu dyplomowego w tradycyjny sposób - przed komisją nauczycieli akademickich. Po obronie pracy otrzymuje tytuł licencjata Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania.
SWSPiZ wychodząc naprzeciw oczekiwaniom studentów nawiązała współpracę z Clark Univeristy. Jest to najstarsza instytucja naukowo-badawcza w Stanach Zjednoczonych, która oferuje możliwości uzyskania dyplomu Master. Prowadzony jest też wspólny program SWSPiZ i Clark University dający możliwości uzyskania dwóch dyplomów II stopnia: polskiego magistra wraz z amerykańskim Master (program realizowany jest w języku polskim i angielskim).

Studenci pobierają część nauki wirtualnie (www.pao.pl), jednak muszą też zdać realny egzamin (w Dublinie). Żeby zakończyć rok z pozytywnym wynikiem, także w trakcie semestru, pojawiają się na weekendowych zjazdach, podczas których mają bezpośredni kontakt z kadrą dydaktyczną.

Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania należy do grupy najbardziej renomowanych polskich uczelni - jest najczęściej wybieraną uczelnią niepubliczną w Polsce wg ogólnej liczby kandydatów na studia pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie1 oraz pod względem liczby studentów największą niepubliczną uczelnią akademicką w Polsce2 kształcąc obecnie 21,5 tys. osób.

Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny SWSPiZ w Dublinie już od kilku miesięcy aktywnie wspiera Polaków w Irlandii m. in. poprzez współorganizację cyklu szkoleń dla osób dążących do rozwoju osobistego oraz poszukujących pracy w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym w Dublinie, poprzez sponsorowanie sprzętu komputerowego dla polskiej biblioteki Biblary, organizację spotkań informacyjnych nt. BHP i odszkodowań po wypadkach w pracy w Cork, a także warsztatów z technik zapamiętywania i komunikacji dla swoich przyszłych studentów.

Chcąc umożliwić studentom pełen rozwój oraz doskonałe wejście na rynek pracy, SWSPiZ pojęła w Irlandii współpracę w organizacji praktyk studenckich w polskich szkołach, z Centre For Creative Practices, Ireland Poland Business Association oraz innymi organizacjami. SWSPiZ współpracuje w tym zakresie w Polsce z ponad 1000 firm, a w ubiegłym roku uzyskała wyróżnienie w projekcie Uczelnia Przyjazna Pracodawcom3, który określa stopień dopasowania oferty kształcenia uczelni do potrzeb rynku pracy oraz ocenia kompetencje absolwentów. W ocenie Pracodawców SWSPiZ jest trzecią najlepszą uczelnią w Polsce i została wyróżniona m. in. obok Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Handlowej oraz Uniwersytetu Warszawskiego.

www.pao.pl


dodany przez: art (2.50)Ocena artykułu: 4.38 
Liczba ocen: 4
Odsłon: 9336
więcej w kategorii: Uczelnia  |  Ogłoszenia Poznań

Tagi opisujace artykuł:


Komentarze (4)
Pokaż profil art
!
dodany przez: art (2.50)   kiedy: 2012-09-09 03:02:01
Pokaż profil art
.
dodany przez: art (2.50)   kiedy: 2011-09-02 23:16:12
Pokaż profil art
Tak, wyjazd do USA możliwy jest na programie magisterskim.
dodany przez: art (2.50)   kiedy: 2011-09-02 23:04:00
Pokaż profil Mania888
fju fju.... ta perspektywa wyjazdu do Stanów brzmi super! szkoda, ze to jest dopiero program master... czyli, jak dobrze rozumiem odpowiednik studiów magisterskich?
dodany przez: Mania888 (2.50)   kiedy: 2011-09-01 23:24:28


Zaloguj się aby dodać komentarz. Zarejestruj się jeżeli nie posiadasz jeszcze konta.
Kategorie
   

Znajdź Artykuły:

  (wpisz dowolne słowa kluczowe)


Ostatnia Aktywność
Pokaż profil
art (2.50) skomentował(a) swój artykuł: Największa polska uczelnia od teraz w Irlandii!
ostatnio     Skomentuj


Artykuły: Ostatnio Dodane

Najpopularniejsze Tagi